Tuesday, December 1, 2009

Graafikaprogrammide tutvustus vol. 2

AutoCAD (Siim Kivi)

Meeldis: Väga heade võimalustega joonestusprogramm projekteerimisel.

Ei meeldinud: Esitlus ei andnud konkreetset ülevaadet ja jättis programmi veidi arusaamatuks.


Google SketchUp 7 (Siim Jaas)

Meeldis: Projekteerimisel hea tööriist. Esitlejalt head, ise järele tehtud näited. Mõnusad võrdlused.

Ei meeldinud: Natuke rohkem tööriistade tutvustusi oleks võinud olla.


Adobe Illustrator CS4 (Veronika Bondar)

Meeldis: Pakub võimalusi, mida teised programmid ei suuda.

Ei meeldinud: -


PhotoPerfect (Fred Grossberg)

Meeldis: Programm meeldis, disain mõnus ja mugav.

Ei meeldinud: Vähe näiteid, vähe pilte.


CorelDraw 12 (Andrei Kajalin)

Meeldis: Programm iseenesest on üsnagi selgeks saanud. Esitleja poolt head näiteid, ise katsetanud.

Ei meeldinud: Algajale keeruline ja kasutajaliides võiks olla mugavam.

Wednesday, November 25, 2009

Montaaž


Sai siis terve klass saadetud õue õppima tänu monteerimisele. Kogu töö tegin PhotoFiltrega.


Tuesday, November 24, 2009

Jõulukaart

Minu esimene jõulukaart, millel kujutatud lumememm, lumetuisk, langevad tähed(jõulusoov) ja siis minu poolne soov teistele. 

Graafikaprogrammide tutvustus vol. 1

Corel Paint ShopPro X2 (Marko Leet)

Meeldis: Saab korraga hallata mitut pilti, lisada effekte. Huvitav disain. Saab teha nii rasteriga kui ka vektoriga tööd. Loova töö jaoks ideaalne, lõbus kasutada ning kerge on programmis navigeeruda.

Ei meeldinud: Rohkem näiteid oleks võinud olla ja esitus paremini ettevalmistatud. Taustavalik teksti suhtes kuvavam. Programm võib kergesti kokku joosta. Vajab kasutajat, et trial verisioon alla laadida. Kasutab ära üsna palju kettamahtu.


Xara Xtreme 5 (Martin Kivilätte)

Meeldis: Veebidisani ja 3D objektide loomiseks. Vektor ja rastergraafika keskkondade loomine. Toetab HTML-i eksporti. Saab tablettiga töötada ja arvestab survega, mis avaldatakse tablettile. Piiramatu undo. Mahult üsnagi väike.

Ei meeldinud: Rohkem näiteid omatehtud töödest.


Xara Xtreme 5 Pro (Kert Perli)

Meeldis: Lihtne kasutada. Tutvustajal palju kogemusi programmi kasutamisel. Head ja väga põhjalikud näited. Programm töötab ka nõrgematel arvutitel üsna kenasti.

Ei meeldinud: -


Paint.NET (Rauno Tamm)

Meeldis: Täiesti tasuta, mahult väike, ei oma erilisi nõudeid arvutile ja kasutajasõbralik. Tutvustajalt huvitavad näited.

Ei meeldinud: Vähe valikuid ja erinevaid filtreid võrreldes suurte ja tuntumate programmide kõrval.

Friday, November 6, 2009

Tuesday, October 27, 2009

Tähestik + Nimi



Meisterdasin ka omapärase fondi valmis ning koostasin tähestiku ja lõppu lisasin oma nime.

Monday, September 28, 2009

Logo kontuurina


Viimases arvutigraafika tunnis sai siis lõplikult selgeks kontuuri meisterdamine ja see polegi midagi keerulist. Corel Draw enda loodud failis ei saanud kontuurida seetõttu, et erinevad effektid (eelkõige artistic tool) teevad selle liiga keerukaks ja mitmekihiliseks. Parim variant vähemalt minu jaoks oli siis vektorist rasteri tegemine (export to jpg/png - minu enda jaoks lemmik vormingud), siis importisin tehtud rasteri corelisse ja siis avanes mul ka menüü riba->bitmap->contour valikumenüü.

Logo mustvalge


Järjekordne hiline postitus pole minu poolt vist enam üllatav ja otsustasin, et laen järgnevad valmis saanud tööd blogisse üles. 

Friday, September 25, 2009

Logo konkurss



Esimene töö logo konkursi jaoks. Uued logod tulekul.








Teine töö minu logo konkursi jaoks.

Thursday, September 17, 2009

Raster -> Vektor



Taaskord kirjutan öösel, tuli tuju järjekordset kodust tööd proovida. Tõeliselt huvitav on katsetada. Uurisin netist kõige pealt kuidas ja mis programmidega saab teha rasterist vektori. Üheks on loomulikult Corel Trace, millega tegin ka oma esimese katsetuse. Teiseks programmiks on Adobe Illustrator, millega saab samuti rasterist vektorit luua.

Vasakul siis raster ja paremal vektor. Vektor pildil on mul pandud täpsuseks (accuracy) "35". Katsetasin ka 3D mosaic, tavaline mosaic, woodcut, sketch, ühesõnaga kõik variandid proovisin läbi.

Wednesday, September 16, 2009

Flayer (koos logoga)


Logo nikerdamise lõpetanud ei tulnud sugugi tahtmist ega vaistu võtta käsile Flayer. Alles eile õhtul e. siis teisipäeval alustasin tööd, taaskord südaöösel, sest siis paistab kõige paremini pea lõikavat ja fantaasia lendavat. Tegin musta tausta ja ülesse äärde hakkasin tuimalt Artistic Media Tooliga triipe tõmbama. Aknast puhus jahedat õhku ja mõtlesin soojale paigale, tuli pähe Ibiza ja siis edasi läks linnulennult. Kuna Boschwechteris ikka aegajalt saab käidud, isegi karaooket lauldud, siis sealt sain edasiseks tegevuseks ainestikku nagu Flayerilt endalt näha on.

Kasutatud tööriistad: Artistic Media Tool, Freehand Tool, Shape Tool, Text Tool - selle alt toimus ka peamine objektide lisamine tahataustale, kus sai valitud teksti effektide alt "bullet" ja sealt omakorda webdingsi ja wingdingsi, ka Fill Tool. Ka Flayeri koostamisel sai kasutatud värvitoone, mida vastavalt oma maitsele kohendasin. Orderiga mässasin omajagu, kuna flayeri peal on üsna palju objekte, mis vajavasid nihutamist. Lõpuks lõikasin ja kohendasin flayerit fototöötlusprogrammiga "PhotoFiltre". 

Logo


Eelmise neljapäeva õhtul u. kella 12 ajal südaöösel mõtlesin, et võiks midagi ära teha ja alustasingi Logo tegemist. Idee, et sellel võiks olla must kass tuli täiesti tühja koha pealt. Uurisin korraks google-ist pilte, milline võiks välja näha ühe musta kassi pea ja hakkasin meisterdama. Pole varem Coreliga kokku puutunud ja avastamisrõõmu oli oi kui palju. Tunnis vaadatud artistic tool tuli kohe meelde ja nii ma alustasingi.

Kasutatud tööriistad:

Ellipse Tool, Free Transform Tool, Artistic Media Tool, Freehand Tool, Pen Tool, Shape Tool, Rectangle Tool - Mirror Buttons, Text Tool, Interactive Blend/Drop Shadow/Extrude Tool, Fill Tool. Peale selle ka suures hulgas isemoditud värvitoone ning teksti effekte. Üsnagi palju tuli erinevaid objekte panna teineteisega vastavasse järjekorda, milline peal, milline all (Order).